8 pomysłów na prezent dla 7 latka

8 pomysłów na prezent dla 7 latka

Im dziecko starsze, tym trudniej wybrać mu upominek. Dzieci w tym wieku już mają swoje zdanie i swoje zainteresowania. Coraz bardziej pochłania je cyfrowy świat. Zobacz nasze analogowe pomysły na prezenty dla siedmiolatków. 

Siedmioletnie dziecko różni się już dość mocno od przedszkolnych maluchów. Potrafi dłużej skupić uwagę na jednej czynności, jest nieco mniej ruchliwe, a swoją energię przekierowuje na inne czynności niż rozbiegane przedszkolaki. Wraz z pójściem do szkoły, w życiu 7-latka i 7-latki zachodzi wiele zmian. Dziecko zaczyna m.in. odkrywać nowe pasje i zainteresowania. Warto pokazywać im w tym okresie różne sposoby spędzania czasu i zachęcać do aktywności. Zobacz nasze propozycje na prezent dla 7-letniego dziecka.

 1. Ping pong bez stołu Door Pong
 2. Letni Tenis
 3. Skakanka
 4. Puzzle po numerach
 5. Malowanie po numerach
 6. Zestaw do tworzenia biżuterii
 7. Gra Psiaki na Spacerze
 8. Gra IQ Fit

Ruch to zdrowie, czyli sportowe prezenty dla siedmiolatków

1. Ping pong bez stołu Door Pong

Fat Brain Toys - ping pong bez stołu Door Pong Fat Brain Toys - ping pong bez stołu Door Pong

Nic tak nie zachęca do aktywności fizycznej jak odpowiednie gadżety, a te kochamy wszyscy bez względu na wiek. Domowy ping-pong, czyli Door Pong to zestaw składający się z zacisku na framugę, piłeczki na sznurku oraz dwóch paletek. Można w niego grać w pojedynkę lub we dwoje. Zabawka sprawdzi się jako prezent dla 7 latka, ale i dla starszych dzieci. Ping pong to nie tylko rozrywka, ale również dobre ćwiczenie koordynacji ruchowej, nad którą warto pracować.

2. Letni tenis

BS Toys - Letni TenisBS toys - letni tenis

Lekkie paletki oraz gumowe, jakby "włochate" piłeczki to idealne połączenie. Letnia gra zręcznościowa zachęca to do wyjścia na świeże powietrze. Zabawa w odbijanie spodoba się dzieciom w różnym wieku. Zestaw do ogrodowego tenisa to również świetny pomysł na prezent dla rodzeństwa.

3. Skakanka

BS Toys - skakanka dla dzieci BS Toys - skakanka dla dzieci

Skakanka z drewnianą rączką to idealny drobiazg dla siedmiolatka. Czasem, zamiast szukać wymyślnych rozwiązań, najlepiej sprawdzają się tradycyjne zabawki dla dzieci. Niewielki upominek może sprawić największą radość. Do tego skakanie na skakance ćwiczy koordynację ruchową, zręczność oraz wzmacnia mięśnie nóg.

Kreatywne prezenty dla 7-latka

4. Puzzle po numerach

Plus-plus - puzzle po numerach (500 szt.) Plus-plus - puzzle po numerach (500 szt.)

Układanie puzzli jest bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Te są jednak wyjątkowe, ponieważ "puzzlami" są kolorowe klocki, a obraz układamy na ponumerowanej planszy. Dostępne w wariantach 250, 500 lub 800 elementów zestawu. To jeden z naszych ulubionych pomysłów na prezent dla 7 letnich pociech.

5. Malowanie po numerach

Janod - malowanie po numerach - Wspaniałe Ptaki Janod - malowanie po numerach

Zestawy do malowania po numerach to zabawki kreatywne dla każdego, kto lubi artystyczne wyzwania. Wybierając prezent dla dziecka, warto wziąć pod uwagę zainteresowania młodego człowieka. Jeśli Twoje dziecko to początkujący artysta zestaw od Janod na pewno mu się spodoba. Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do namalowania własnego obrazu. W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór wzorów zarówno na prezent dla chłopca jak i dziewczynki.

6. Zestaw do tworzenia biżuterii

Djeco - zestaw do tworzenia biżuterii - Perełki Djeco - zestaw do tworzenia biżuterii - Perełki

Fajny zestaw do tworzenia biżuterii będzie idealnym prezentem dla wielbicielki ozdób. Z perełek można wykonać własnoręcznie naszyjniki, zawieszki oraz bransoletki. Nawlekanie koralików może być zabawą dla całej rodziny. Zabawa wymaga precyzji, więc jest doskonałym ćwiczeniem kreatywności, cierpliwości oraz motoryki małej.

Rozwijające logiczne myślenie zabawki dla 7 latków

7. Psiaki na Spacerze

Smart Games - gra Psiaki na Spacerze Smart Games - gra Psiaki na Spacerze

Ta planszówka to idealny prezent dla 7 latka, który kocha zwierzątka. Zadaniem gracza jest takie rozmieszczenie czworonogów i ich właścicieli na planszy, aby nikt nie wchodził sobie w drogę. W zestawie znajdują się karty z aż 80. zadaniami o narastającym stopniu trudności. Cała seria Smart Games to idealna definicja nauki przez zabawę. Dziecko spędza przyjemnie czas, a równocześnie wzmacnia swoje umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów i analitycznego myślenia. Warto inwestować w takie wartościowe prezenty, do których zawsze wraca się z przyjemnością. 

8. IQ Fit

Smart Games - gra logiczna IQ Fite Smart Games - gra logiczna IQ Fit

IQ fit to logiczna układanka, w której zadaniem dziecka jest dopasować kolorowe elementy na specjalnej planszy, zgodnie z zasadami określonymi w zadaniu. W zestawie znajduje się książeczka z aż 120 zadaniami oraz ich rozwiązaniami. Zabawka jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można ją zabrać dosłownie wszędzie. To doskonały przykład gry edukacyjnej, która wciąga bez reszty.

To już wszystkie nasze pomysły na prezenty dla dzieci w wieku siedmiu lat.

Więcej poradników prezentowych dla dzieci znajdziecie tutaj:

 1.  7 pomysłów na prezent dla 2-latka
 2.  5 pomysłów na prezent dla 3-latka
 3.  5 pomysłów na prezent dla 5-latka