Pomysł na prezent dla 3 latka - 5 najlepszych propozycji

5 pomysłów na prezent dla 3 latka

Jak dobrze wiemy, nie jest łatwo być rodzicem trzylatka. Ciekawski maluch potrzebuje dużo rozrywek i zabawek skupiających jego uwagę, chociaż na chwilę.

Czytasz 5 pomysłów na prezent dla 3 latka 4 min. Kolejny Integracja sensoryczna. Jaki ma udział w rozwoju dziecka?

Trzylatek to już dość duże dziecko, które potrafi samodzielnie korzystać z zabawek, ale lubi towarzystwo i współpracę. Chętnie bawi się z innymi dziećmi i dorosłymi. Dziecko w tym wieku może mieć również już swoje zainteresowania i preferencje, dlatego ważne jest, aby prezent był przemyślany i dopasowany do potrzeb brzdąca. Etap przedszkolny to jednak nadal czas intensywnej nauki i rozwoju umiejętności dziecka, dlatego warto zwracać uwagę na walory edukacyjne i rozwojowe zabawek. Zobacz nasze propozycje na prezent na urodziny i nie tylko dla trzylatka!

  1. Łamigłówka żuczek Bugzzle
  2. Straż pożarna z drewnianych klocków
  3. Drewniane zwierzaki manualne Ziptou
  4. Gra Śpiąca Królewna
  5. Duże flamastry kropkowe

1. Łamigłówka żuczek Bugzzle

Fat Brain Toys - łamigłówka żuczek BugzzleFat Brain Toys - łamigłówka żuczek Bugzzle

Bugzzle to układanka logiczna od producenta samych hitów, czyli Fat Brain Toys. Urocza podstawka w kształcie żuczka oraz kolorowe półkoliste elementy, z których układamy wzory, tak aby otrzymać obrazek z wybranego szablonu. Zadania na kartach mają różne stopnie trudności, więc zabawa może zająć malucha na niejedno popołudnie, a satysfakcja z rozwiązywania kolejnych wyzwań jest wspaniałą nagrodą za włożoną pracę. Polecamy tę zabawkę, ponieważ podoba się ona zarówno dzieciom jak i rodzicom. Mozaikę można układać w pojedynkę jak i w rodzinnym gronie! Spróbujcie sami!

2. Straż pożarna z drewnianych klocków

Tarnawa - straż pożarna z drewnianych klockówTarnawa - straż pożarna z drewnianych klocków

Ręcznie robione drewniane zabawki z Tarnawy to małe dzieła sztuki! Taki wóz strażacki to marzenie wielu chłopców, ale i dla nie jednej 3-letniej dziewczynki byłaby to ogromna radość. 34-elementy wykonane z najwyższej jakości drewna od certyfikowanych dostawców, pomalowane zostało ręcznie bezpiecznymi farbami. Dlaczego uważamy, że warto kupić na prezent 3-latkowi tę zabawkę? Klocki to zawsze dobry pomysł! Drewniane, wysokiej jakości są ponadczasowe, trwałe i mogą być zabawką na pokolenia. Do tego po skończonej zabawie pięknie prezentują się na półce i są swoistą ozdobą pokoju.

3. Drewniane zwierzaki manualne Ziptou

Djeco - drewniane zwierzaki manualne ZiptouDjeco - drewniane zwierzaki manualne Ziptou

Trzylatek nie tylko potrafi się samodzielnie bawić, ale też, coraz lepiej wychodzi mu samodzielne ubieranie się. Jeszcze tylko te trudne guziki i zapięcia do opanowania… Z tą zabawką nauka to frajda! Kolorowe zwierzęta od Djeco to idealny poligon do ćwiczeń dla 3-latka. Szop pracz, któremu pomagamy zapiąć kurteczkę na suwak, uroczy miś z ubrankiem na guzik i lampart z płaszczykiem na napy to trzech kumpli, którzy nam pomogą posiąść nowe, niezwykle przydatne w codziennym życiu umiejętności.

4. Gra Śpiąca Królewna

Smart Games - gra Śpiąca KrólewnaSmart Games - gra Śpiąca Królewna

Ta gra logiczna skradnie serce zarówno 3-letniego miłośnika smoków jak i 3-letniej fance księżniczek. Jeśli szukacie zabawki dla 3 latka, który uwielbia księżniczki lub 3-letniej pasjonatki smoków to też dobrze trafiliście. Śpiąca Królewna od Smart Games to nowoczesna gra planszowa, która wymaga logicznego myślenia. Atrakcyjne dodatki sprawiają, że dziecko chętnie po nią sięga i zagłębia się w fascynujący świat gier i zagadek logicznych. Polecamy!

5. Duże flamastry kropkowe

Do-A-Dot Art - duże flamastry kropkowe - pachnąceDo-A-Dot Art - duże flamastry kropkowe - pachnące

Propozycja dla małych artystów! Jeśli jedną z pasji waszego 3-latka jest malowanie, koniecznie sprawcie mu te farby w wygodnej tubce od Do-A-Dot Art. A jeśli maluch nie za bardzo lubi kolorować i się brudzić, może te wyjątkowe pachnące flamastry go zachęcą? My nie możemy im się oprzeć! Za każdym razem, gdy dzieci nimi malują, sami mamy ochotę coś wykropkować! Uwaga, to wciąga 😊.

Więcej poradników prezentowych dla dzieci znajdziecie tutaj:

  1.  7 pomysłów na prezent dla 2-latka
  2. 5 pomysłów na prezent dla 5-latka
  3. 8 pomysłów na prezent dla 7-latka