Pomysł na prezent dla 2-latka

7 pomysłów na prezent dla 2 latka

Szukasz najlepszych zabawek dla 2-latka? Zobacz nasze propozycje mądrych zabawek, które spodobają się każdemu maluchowi! Stawiamy na jakość, ale również świetną zabawę.

Dziecko w wieku 2 lat potrafi już wykonywać dość precyzyjne ruchy. Widać to także w zabawie. Wkładanie klocków do pojemnika, a nawet budowanie prostych konstrukcji nie sprawia już trudności małym rączkom. Warto jednak nadal rozwijać umiejętności motoryczne podczas zabawy. W tym wpisie przygotowaliśmy najlepsze propozycje prezentów dla dwuletniego chłopca i 2 letniej dziewczynki.

  1. Plus-plus - klocki BIG w walizce
  2. Tarnawa - samolot z drewnianych klocków - kolorowy
  3. Klorofil - Magiczne Drzewo
  4. Fat Brain Toys - sorter Fabryka Kształtów Shape Factory
  5. Djeco - bębenek Animambo
  6. Djeco - kredki dla malucha - Kwiatki
  7. Smart Games - Króliczek

Klocki dla 2-latka i 2-latki

Klocki to uniwersalna zabawka dla chłopców i dziewczynek. Dwulatki potrafią wykonywać już precyzyjne ruchy, które są niezbędne do układania z klocków. Plastikowe czy drewniane? Wybór należy do Ciebie!

Zestaw klocków plus-plus BIG w walizce

Plus-plus - klocki BIG w walizce Plus-plus - klocki BIG w walizce

Duże klocki Plus plus idealnie sprawdzą się na początek przygody z układaniem konstrukcji. Zestaw w walizce zawiera 70 elementów, z których można zbudować przestrzenne figurki lub jednowymiarowe obrazy. Walizki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych - Basic oraz Pastel. Klocki sprawdzą się idealnie zarówno pod choinką, jak i jako prezent na drugie urodziny.

Samolot z drewnianych klocków

Tarnawa - samolot z drewnianych klocków - kolorowy Tarnawa - samolot z drewnianych klocków - kolorowy

Drewniane klocki to klasyczna i ponadczasowa zabawka dla 2 latka. A jeśli masz w domu małego fana lotnictwa, to kolorowy samolot będzie strzałem w dziesiątkę. Klocki z polskiej manufaktury Tarnawa są dokładnie oszlifowane i pomalowane nietoksycznymi farbami. To wszystko gwarantuje bezpieczną zabawę.

Idealny prezent dla dwulatka - zabawki edukacyjne, które ćwiczą małą motorykę

Zabawki dla dwulatka, które ćwiczą sprawność małych paluszków, mogą mieć różną formę! Od sorterów przez zabawki manipulacyjne, aż po domki dla lalek i nie tylko. Takie zabawki pobudzają wyobraźnię i zachęcają do kreatywnej zabawy.

Magiczne Drzewo

Klorofil - Magiczne Drzewo Klorofil - Magiczne Drzewo

Domek - drzewo ze zwierzątkami to świetny wybór na prezent dla 2 letniej dziewczynki lub 2 latka chłopca. Mieszkańcy Klorofilu uczą dzieci naśladować sytuacje z życia codziennego. Drzewo ma dużo dodatków takich jak mebelki czy samochód, więc zabawa nie ma końca. Jeśli zakochacie się w Klorofilu równie mocno jak my, możecie stale rozbudowywać swoją kolekcję o sklep, szkołę czy Autobus Pełen Przygód!

Wyjątkowy sorter od Fat Brain Toys

Fat Brain Toys - sorter Fabryka Kształtów Shape Factory Fat Brain Toys - sorter Fabryka Kształtów Shape Factory

Sorter Kształtów wymaga nie tylko pracy paluszkami, ale także logicznego myślenia! Aby dopasować kształt, dziecko musi najpierw nacisnąć przycisk na górze zabawki i stworzyć odpowiedni otwór. To wyzwanie wprost idealne dla ciekawskich 2-latków!

Coś dla małego artysty

Prezenty dla 2-latka mogą także rozwijać artystyczną duszę dziecka. Instrumenty oraz przybory plastyczne to doskonały wybór dla dzieci w tym wieku.

Bębenek dla początkującego muzyka

Djeco - bębenek Animambo Djeco - bębenek Animambo

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla małego muzyka postaw na bębenek! Ten drewniany od Djeco jest lekki i daje przyjemny dźwięk. Idealnie sprawdzi się jako pierwszy instrument. Będzie towarzyszył Twojemu dziecku podczas odkrywania świata muzyki. Taka zabawa rozwija nie tylko poczucie rytmu, ale także koordynację ruchową. Jednym słowem: polecamy!

Kredki dla malucha

Djeco - kredki dla malucha - Kwiatki Djeco - kredki dla malucha - Kwiatki

Dobrym pomysłem na prezent dla dwulatka jest także zestaw kredek. Malowanie pobudza wyobraźnię i wspomaga rozwój motoryki małej. Kredki w kształcie kwiatka mają& piękne żywe kolory i zachęcają do tworzenia pierwszych prac plastycznych.

Pierwsza gra planszowa na prezent dla 2 latka

Skończone 2 lata to dobry moment, aby zacząć z dzieckiem grać w proste gry planszowe i układanki. Wspólna zabawa zwiększa poczucie bezpieczeństwa dziecka i wspiera budowanie więzi. Gry i układanki dla 2 latka są doskonałą zabawą, ale również świetną okazją do zdobywania nowych umiejętności.

Króliczek

Smart Games - gra Króliczek Smart Games - gra Króliczek

Gra dla najmłodszych "Króliczek" uczy takich pojęć jak "wewnątrz", "na zewnątrz" czy "po prawej". Wspiera rozwój mowy i zachęca do szukania rozwiązań. Aż 60 zadań o różnym poziomie trudności sprawia, że zabawa się nie nudzi. "Króliczek" to idealny prezent na drugie urodziny, ale także pod choinkę .

To już wszystkie nasze propozycje pomysłów na prezent dla dwulatka. Wszystkie te zabawki znajdziesz w ofercie naszego sklepu z zabawkami JasieBasie.pl!

A więcej poradników prezentowych dla dzieci w różnym wieku znajdziesz tutaj:

  1. 5 pomysłów na prezent dla 3-latka
  2. 5 pomysłów na prezent dla 5-latka
  3. 8 pomysłów na prezent dla 7-latka