5 pomysłów na prezent dla 5 latka

5 pomysłów na prezent dla 5 latka

Dziecko w tym wieku potrafi być bardzo kreatywne. Dobrze jeśli prezent dla 5-latka potrafi rozwijać te umiejętności oraz ma charakter edukacyjny.

Pięciolatek to już w miarę samodzielne dziecko. Dobrze radzi sobie zarówno z podstawowymi czynnościami jak ubieranie czy jedzenie, ale również w zabawie. Cechą charakterystyczną dla dzieci w tym wieku jest kreatywne myślenie oraz pomysłowość. 5-letni człowiek ma zwykle bogate słownictwo, potrafi zadawać pytania, analizować odpowiedzi i wyciągać z nich wnioski. Warto wzmacniać te umiejętności i sprawić, aby zabawa była przyjemnością, która wspiera rozwój dziecka. Dlatego wybraliśmy najlepsze propozycje prezentów dla pięciolatka.

  1. Klocki plus-plus zestaw 600. elementów w walizce
  2. Gra planszowa Zwierzaki Na Wsi
  3. Drewniane roboty do skręcania
  4. Kreatywne flamastry do kropkowania
  5. Klocki przyssawki mini Squigz

Klocki plus-plus zestaw 600. elementów w walizce

Plus-Plus - klocki Mini w walizce (600 szt.)Plus-Plus - klocki Mini w walizce (600 szt.)

Duży zestaw klocków plus-plus to fajny prezent dla chłopca jak i dziewczynki. Walizki dostępne są w 2 wariantach kolorystycznych: niebieska z klockami w podstawowych kolorach oraz fioletowa z pastelowym wariantem. Najlepsze zabawki dla 5 latków to takie, które dają możliwość twórczego myślenia i rozwijania kreatywności. Klocki plus-plus służą nie tylko do budowania domów oraz przestrzennych konstrukcji. Sprawdzą się również jako puzzle, do układania kolorowych obrazów.

Gra planszowa Zwierzaki Na Wsi

Smart Games - gra Zwierzaki Na WsiSmart Games - gra Zwierzaki Na Wsi

Zwierzaki Na Wsi to nowoczesna, jednoosobowa gra z edukacyjnej serii Smart Games. Łamigłowka - układanka z figurkami zwierząt rozwija analityczne myślenie i kreatywność młodego człowieka. Gra polega na rozmieszczeniu zwierząt zgodnie z zadaniem z książeczki dołączonej do zestawu, a następnie ułożeniu ogrodzenia w taki sposób, aby zwierzęta różnych gatunków nie mieszały się ze sobą. Taki prezent dla 5-latka zachwyci zarówno dziecko jak i rodziców. Gra bez prądu i ekranu ćwiczy koncentrację i wycisza zabieganego malucha.

Drewniane roboty do skręcania

Janod - drewniane roboty do składania ze śrubokrętem Brico'kidsJanod - drewniane roboty do składania ze śrubokrętem Brico'kids

Roboty to drewniane klocki, które ucieszą każdego przedszkolaka. Zestaw aż 52. elementów do samodzielnego złożenia są świetnym pomysłem na prezent dla 5-latka. Często w tym wieku dziecko zaczyna interesować się konstruowaniem i tworzeniem własnych postaci. Zestaw robotów od Janod to 3 figurki do złożenia za pomocą śrubokręta dołączonego do zestawu. Udana zabawa gwarantowana.

Kreatywne flamastry do kropkowania

Do-A-Dot Art - flamastry kropkowe - miniDo-A-Dot Art - flamastry kropkowe - mini

Prezentem dla 5 latka może być również zestaw flamastrów kropkowych Do-A-Dot Art. Taka zabawka kreatywna daje dużo możliwości tworzenia prac plastycznych. Sprawdzi się również do ćwiczenia rozpoznawania liter i cyfr. Kropkować można dowolne kształty z wydrukowanego przez rodzica szablonu lub własne kolorowe obrazy. Flamastry Do-A-Dot Art Mini mają mniejsze gąbeczki, co daje większą precyzję niż w przypadku standardowych tubek tego producenta. Flamastry kropkowe to świetny prezent dla dziewczynki jak i dla chłopca w tym wieku.

Klocki przyssawki mini Squigz

Fat Brain Toys - mini przyssawki Squigz (75 szt.)Fat Brain Toys - mini przyssawki Squigz (75 szt.)

Klocki przyssawki to kolejna nasza propozycja zabawki dla pięciolatka. Squigz od Fat Brain Toys w wersji mini stworzone zostały z myślą o dzieciach w tym wieku. Ich wyjątkowy sposób łączenia sprawia, że można budować z nich niepowtarzalne konstrukcje. Przyklejają się z łatwością do wszelkich gładkich powierzchni jak szyby, podłogi czy meble. Jest to świetny pomysł na prezent na 5 urodziny, Dzień Dziecka lub Mikołajki.

To już wszystkie propozycje upominków w tym wpisie. Więcej produktów znajdziesz w kategorii zabawki dla 5-latka! W naszym sklepie JasieBasie.pl oferujemy zabawki edukacyjne, które są doskonałą rozrywką dla dzieci. Zapraszamy po wyjątkowy prezent dla maluchów od urodzenia do 7-lat!

Więcej poradników prezentowych dla dzieci znajdziecie tutaj:

  1.  7 pomysłów na prezent dla 2-latka
  2.  5 pomysłów na prezent dla 3-latka
  3.  8 pomysłów na prezent dla 7-latka