Klocki plus plus pomysły na zabawę z dziećmi

7 pomysłów na zabawę klockami plus plus z dziećmi

Klocki plus plus dają nieskończone możliwości budowania i tworzenia. Można je wykorzystać również do kreatywnej zabawy. Zobacz nasze propozycje rozwijających zabaw dla dzieci z klockami plus-plus.

5 pomysłów na prezent dla 5 latka Czytasz 7 pomysłów na zabawę klockami plus plus z dziećmi 4 min. Kolejny Sposoby na ząbkowanie

Powszechnie wiadomo, że klocki to jedne z najlepszych zabawek dla dzieci. Rozwijają wyobraźnię oraz ćwiczą sprawność małych paluszków. Przygotowaliśmy dla Was 7 naszych propozycji zabaw, w których możecie wykorzystać dowolne zestawy klocków plus plus. My użyliśmy dużych klocków - BIG w walizce, ale równie dobrze sprawdzą się w tej roli klocki Mini.

1. Układanie

Budowanie przestrzenne

Plus-plus to przede wszystkim klocki konstrukcyjne. Stworzone, by budować i układać figurki. Dom, most, samochód, a może kwiatek lub biżuteria? Wszystko, co podpowie dziecięca wyobraźnia, można złożyć z tych wyjątkowych klocków. Jeśli potrzebujesz inspiracji, możesz skorzystać z gotowych zestawów z instrukcją.

Klocki niczym puzzle

Plus-plusy mogą służyć również jako puzzle - do budowania jednowymiarowych obrazów. Tutaj również możecie tworzyć dzieła według własnego pomysłu lub użyć zestawów stworzonych w tym celu. Na prezent dla 3-latka polecamy BIG Puzzle, zaś dla 5-latka idealne będą Puzzle po numerach.

2. Segregowanie

Kolorowe klocki sprawdzą się do nauki kolorów i porządkowania na zbiory. My w tym celu wykorzystaliśmy kolorowe talerzyki. Mogą to być również miseczki lub po prostu kolorowe oznaczenia w postaci karteczek. Ponieważ jest to zabawa dla młodszych dzieci, najlepiej sprawdzą się w niej duże elementy.

3. Liczenie

Do kolejnej zabawy również wykorzystaliśmy talerzyki. Podpisaliśmy je cyframi, a zadaniem dzieci było umieszczenie na każdym odpowiedniej ilości klocków. W ten sposób ćwiczymy nie tylko umiejętność liczenie, ale również znajomość cyfr. Zbiory klocków można wykorzystać również do prostych działań matematycznych jak dodawanie czy odejmowanie. W końcu nauka przez zabawę to najlepsza możliwa opcja. Warto wykorzystać w tym celu klocki dla dzieci.

4. Szablony

W kolejnym kroku odrysowałam proste konstrukcje z klocków. Chłopcy musieli ułożyć odpowiednie figury i dopasować je do odrysowanego kształtu. W łatwiejszym wariancie, dla młodszych dzieci, rodzic daje gotowe kształty. Maluch musi odnaleźć pasujący kontur i odpowiednio ułożyć na nim element. Z klocków plus-plus można stworzyć znane kształty jak serduszko czy słoneczko, ale także abstrakcyjne konstrukcje. Dopasowywanie elementów to nic innego jak domowa wersja znanej zabawki, jaką jest sorter.

5. Cyfry i litery

Cyfry i litery warto wprowadzać w zabawie od najmłodszych lat. W ten sposób dziecko w naturalny sposób uczy się je rozpoznawać. Klocki dla dzieci również mogą przydać się podczas nauki czytania. Z kolorowych elementów można bez problemu zbudować każdy kształt - również cyfrę lub literę. A może ułożycie cały zegar lub alfabet? W tym celu przyda Wam się duża ilość klocków, więc polecamy zestaw 1200 szt. klocków plus plus Mini.

6. Kształty

Na kartce narysowałam różne figury geometryczne, a chłopcy układali wzory z klocków po śladach. Przy okazji przypomnieliśmy sobie nazwy podstawowych figur. Po ułożeniu konturów proponujemy połączyć klocki. Taka zabawa nauczy dziecko budowania nowych kształtów, które przydadzą się w swobodnej zabawie. W końcu koło jest przecież świetną podstawą korony lub zamkowej wieży.

7. Flagi

Klocki plus-plus mogą posłużyć także do ułożenia kolorowych flag. Z dużych elementów można zbudować proste sztandary, jednak klocki mini pozwalają tworzyć bez ograniczeń. Wystarczy odpowiednia liczba elementów oraz szczypta wyobraźni.

Klocki plus-plus to jedna zabawka, która daje ogromne możliwości. Są również świetnym pomysłem na prezent, zarówno dla roczniaka jak i 5-latka. Warto wybrać zestaw odpowiedni do wieku małego człowieka. Klocki konstrukcyjne rozwijają wyobraźnię i umiejętności analityczne dziecka. Kolorowe elementy, które można układać na wiele sposobów, są atrakcyjną zabawką. Zestawy można ze sobą łączyć. Ważne, aby klocki były tylko tego samego rozmiaru. Dowolny klocek plus-plus Mini będzie pasował do innego z tej serii. Ta sama zasada dotyczy dużych klocków BIG. Elementy z walizki, z zestawów BIG z instrukcją oraz puzzli BIG dla dzieci, pasują do siebie. Mały klocek plus plus ma ok. 2 cm długości, duży zaś 5 cm.