Prezent na Zajączka na ostatnią chwilę przed Wielkanocą. - JasieBasie.pl

Prezent na Zajączka na ostatnią chwilę przed Wielkanocą.

Święta coraz bliżej, a Ty nie masz pomysłu na upominek? Pomożemy Ci znaleźć najlepszy pomysł na drobny lub większy prezent wielkanocny dla dzieci w każdym wieku. Nasza oferta zabawek edukacyjnych pozwoli wybrać coś, co ucieszy najmłodszych.

Pomysły na zabawy dla rodzeństwa, w tym samym i różnym wieku. Czytasz Prezent na Zajączka na ostatnią chwilę przed Wielkanocą. 4 min. Kolejny 5 pomysłów na prezent dla 5 latka

Wielkanoc to wiosenne, radosne święta. Uśmiech dziecka daje szczęście zarówno obdarowanemu jak i dorosłemu, który wręczył niespodziankę. U nas znajdziesz idealny prezent dla malucha jak i starszego dziecka. Sprawdź nasze pomysły na drobne upominki i większe prezenty.

Jaki upominek wielkanocny może przynieść Zajączek maluszkowi?

Drewniany gryzak w kształcie ptaszka może być używany już przez najmłodsze dzieci. Każda mama wie, że ząbkowanie to trudny okres dla niemowlaka, dlatego warto na Wielkanoc podarować przedmiot, który przyniesie ulgę maluchowi.

Djeco - gryzak ptaszek Piti BirdDjeco - gryzak ptaszek Piti Bird

Warto wybrać, akurat ten gryzak, ponieważ oprócz drewnianego ptaszka, ma elementy silikonowe, które również świetnie sprawdzą się do gryzienia, dotykania i odkrywania. Dla najmłodszych dzieci każda faktura to okazja do poznawania fascynującego świata.

Co podarować starszemu niemowlakowi?

Ciekawym pomysłem na prezent dla kilkumiesięcznego dziecka są Bobo Przyssawki, czyli PipSquigz od Fat Brain Toys. Silikonowe klocki o różnych kształtach, kolorach i strukturach potrafią zająć malucha na naprawdę długi czas. Zestaw trzech elementów, można dowolnie ze sobą łączyć oraz przyklejać do gładkich powierzchni.

Fat Brain Toys - bobo przyssawki PipSquigzFat Brain Toys - bobo przyssawki PipSquigz

Przyssawki początkowo idealnie sprawdzają się jako gryzaki, a z czasem dziecko odkrywa kolejne sposoby na ich wykorzystywanie. Kolejnym etapem zabawy po gryzieniu, jest próba odklejenia elementu przytwierdzonego przez rodzica do stolika, wanny itp. Nieco starsze dziecko będzie wykorzystywać klocki do łączenia i budowania własnych konstrukcji. Taki upominek na Wielkanoc będzie ciekawić i rozwijać dziecko już od 6. miesiąca życia.

Prezent na Zajączka dla rocznego dziecka

Dla malca, który dopiero co skończył rok, znacznie lepszym pomysłem niż słodycze jest piramida z pudełek. To zabawka, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Do pudełek można wkładać ulubione przedmioty lub po prostu jedno w drugie. Kartoniki sprawdzą się również do ustawiania obok siebie niczym pociąg, ale największą frajdą jest zbudowanie wieży, a następnie przewrócenie jej!

Djeco - piramida z pudełek kartonowychDjeco - piramida z pudełek kartonowych

Taką zabawkę polecamy każdemu Wielkanocnemu Zajączkowi, który chce nie tylko podtrzymać tę tradycję, ale również podarować swoimi bliskim brzdącom uśmiech i kreatywne zajęcie.

Zając, kurczak a może kaczuszka?

My polecamy tę ostatnią! Drewniana kaczka do pchania z polskiej manufaktury zabawek z tradycjami - Tarnawa. Taka zabawka to zachęta do spacerów dla zbuntowanego 2-latka, ale także niewątpliwa ozdoba dziecięcego pokoju.

Tarnawa - drewniana kaczka do pchaniaTarnawa - drewniana kaczka do pchania

Dokładnie oszlifowana, pomalowana ekologicznymi farbami jest w pełni bezpieczna. Zabawki Tarnawa powinny obowiązkowo trafić na każdą listę prezentów.

Prezent wielkanocny do kreatywnej zabawy

Dla dzieci, które lubią tworzyć dekoracje i własne dzieła sztuki miłym upominkiem na zajączka, będzie zestaw flamastrów kropkowych Do-A-Dot Art. Farby zamknięte w wygodnej tubce zakończonej gąbeczką mogą być najciekawszym prezentem dla przedszkolaka.

Do-A-Dot Art - duże flamastry kropkowe - podstawowe koloryDo-A-Dot Art - duże flamastry kropkowe - podstawowe kolory

Flamastry sprawdzą się do ozdabiania jajek, ale również do przygotowywania innych prac plastycznych. Można nimi kropkować szablony z kółeczkami, ćwiczyć znajomość literek, cyfr oraz wykorzystywać na wiele innych sposobów.

Pomysł na drobny upominek dla starszego dziecka

Jeśli u Was zając zazwyczaj przynosi prezenty z czekolady, warto zmienić ten zwyczaj! Dobrym pomysłem dla 6- lub 7-latka będzie skakanka. Taki drobiazg zapewni rozrywkę i zachęci ćwiczeń motoryki dużej.

BS Toys - skakanka dla dzieciBS Toys - skakanka dla dzieci

Prezent od zajączka wielkanocnego nie musi myć czymś wielkim. Często to drobne prezenty cieszą najbardziej. Symboliczny upominek nie musi być czekoladowym jajkiem, może wręcz być inspiracją do zdrowych nawyków. Dlatego warto podarować dziecku coś, co zachęci je do uprawiania sportu.

To już nasz ostatni wpis z serii "Prezent na Wielkanoc". Cieszymy się, że tradycja wręczania upominków najbliższym i sprawiania radości dzieciom, obchodzona jest nie tylko w Boże Narodzenie, ale również na święta Wielkanocne. Życzymy Wam rodzinnego i radosnego czasu, pełnego pysznych jaj i wiosennych przysmaków.