Prezent na Dzień Dziecka dla 6 i 7-latka

Prezent na Dzień Dziecka dla 6 i 7-latka

To już nasz ostatni poradnik prezentowy na Dzień Dziecka 2023. Stworzyliśmy go z myślą o starszych dzieciach: 6 i 7-latkach. Zobacz nasze propozycje na kreatywne, edukacyjne i sportowe prezenty dla chłopców i dziewczynek.
Prezent na Dzień Dziecka dla 3-, 4- i 5-latka Czytasz Prezent na Dzień Dziecka dla 6 i 7-latka 3 min. Kolejny Nowości maja 2023

Im dzieci starsze tym trudniej wybrać dla nich odpowiednie zabawki. Prezent na dzień dziecka dla 6 i 7 latka to duże wyzwanie dla każdego rodzica. Warto jednak wybrać coś, co będzie rozwijało umiejętności dziecka i zapewni mu mnóstwo radości. Klocki, którymi dziecko może rozwijać swoją kreatywność i logiczne myślenie, a może gry planszowe lub edukacyjne? Ważne, aby prezent przyniósł dziecku dużo radości i pozytywnych emocji, a jednocześnie stymulował jego rozwój i nabywanie nowych umiejętności.

Mądre pomysły na prezenty dla dzieci w wieku 6 lat

Prezent na Dzień Dziecka dla 6-latka

  1. Fat Brain Toys - mini przyssawki Squigz (75 szt.)
  2. Fat Brain Toys - ping pong bez stołu Door Pong
  3. Smart Games - gra Wiewiórki Atakują
  4. Janod - gra zręcznościowa Zwariowane patyczki

Klocki to jedna z najlepszych zabawek dla dzieci w każdym wieku! Przyssawki to ciekawe i innowacyjne rozwiązanie. Oryginalne od Fat Brain Toys świetnie się ze sobą trzymają i pozwalają budować niesamowite konstrukcje. Występują w 3 rozmiarach: PipSquigz dla maluchów, Squigz czyli standardowe dla dzieci od 3. roku życia i mini Squgiz dla starszaków. Dla 6-latka proponujemy te ostatnie - niewielkie elementy, które dają ogromne możliwości!

Door Pong, czyli zestaw do domowego ping-ponga. Świetna zabawa dla rodzeństwa, ale także dla rodziców i dzieci. W zestawie znajdują się 2 paletki, piłeczka na sznurku i uchwyt, dzięki któremu można piłeczkę wygodnie i bezpiecznie zamontować w domu.

Gry logiczne to najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci. Wiewiórki Atakują to jedna z najlepiej sprzedających propozycji od Smart Games. Plansza z przykrywką, orzeszki oraz zielone elementy z wiewiórkami dają mnóstwo mądrej zabawy.

Zabawki dla chłopca i dziewczynki w wieku 7 lat - idealne na Dzień Dziecka

Prezent na Dzień Dziecka dla 7-latka

  1. Fat Brain Toys - puzzelki pixelki Jixelz (1500 szt.)
  2. Plus-Plus - klocki Mini w walizce (600 szt.)
  3. Smart Games - gra Tajemnice Świątyni
  4. BS Toys - letni tenis

Dziewczynki i chłopcy w wieku 7 lat potrafią już się dość długo skupić na wykonywanej czynności i chętnie wykonują precyzyjne prace. Pixelki Jixelz to ciekawa alternatywna dla tradycyjnych puzzli. Malutkie elementy, wykonane z plastiku trwale łączą się ze sobą bez użycia kleju i dodatkowych zabiegów. Można ułożyć z nich obrazki z dołączonych szablonów lub własne kreatywne kompozycje.

Walizka pełna klocków konstrukcyjnych to dobry prezent dla 7-latka i 7-latki. Plus plus mini zapewniają mnóstwo zabawy. Rozwijają wyobraźnię oraz ćwiczą sprawność manualną. Siedmiolatek to często naprawdę dobry konstruktor! Przekonaj się sam/a!

Tajemnice Świątyni to łamigłówka od Smart Games. Pomóż ułożyć labirynt tak, aby poszukiwacz przygód dotarł do celu! Wszystkie gry logiczne z tej serii to mądre zabawki na prezent dla dzieci w różnym wieku. 

Ostatnia nasza propozycja na prezent dla 7-latków to Letni Tenis. Paletki oraz silikonowa, włochata piłeczka dostarczą masę radości i zachęcą do ruchu! Gra w tenisa to świetna zabawa dla całej rodziny. Dzieci w tym wieku powinny ćwiczyć zręczność, więc taki zestaw będzie idealnym prezentem. 

To już wszystkie nasze propozycje zabawek dla 6 i 7 latków. Jeśli szukasz również prezentów dla młodszych dzieci, zajrzyj tutaj:

Prezent na Dzień Dziecka dla 3-, 4- i 5-latka

Prezent na Dzień Dziecka dla 1-2 latka

Prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka