Prezent na Dzień Dziecka dla 1-2 latka

Prezent na Dzień Dziecka dla 1-2 latka

Przygotowaliśmy najlepsze pomysły na prezent dla dzieci  w wieku 1 do 2 lat. Mądre zabawki dla ciekawskich maluchów, które każdego dnia poznają świat!

Klocki, puzzle, zabawki edukacyjne czy plastyczne? Pomożemy wybrać Ci bezpieczne i sprawdzone zabawki, które będą idealne na prezent na Dzień Dziecka 2023.

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla roczniaka

Jeśli pierwsze urodziny macie już za sobą, poniższe propozycje sprawdzą się idealnie! Zabawki sensoryczne, wieże, a może klocki? Wybierz zabawkę, w której zakocha się Twój maluch!

Prezent na Dzień Dziecka dla roczniaka

 1. Fat Brain Toys - zakręcona wieża Spin Again
 2. Tarnawa - domek z drewnianych klocków - kolorowy
 3. Janod - tęczowy żółwik do ciągnięcia Sweet Cocoon
 4. Fat Brain Toys - sensoryczna pracownia Klickity

Wieża Spin Again to wyjątkowa piramida, która wciąga. Kręcące się kolorowe krążki sprawiają, że mały człowiek nie może oderwać od nich wzroku! Nakładanie i zdejmowanie ich to świetna zabawa, która pomaga poznać związki przyczynowo-skutkowe i ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową.

Pracownia Klickity to sensoryczna przygodna! Różnorodne kolory, faktury na kulach oraz delikatne dźwięki, które wydaje zabawka, zapewniają ilość bodźców adekwatną do młodego wieku użytkownika. Sensoryczna pracownia Klickity wspiera rozwój mózgu dziecka, co zaowocuje w przyszłości.

Drewniane klocki to zawsze trafiony prezent! Kolorowy domek to upominek idealny na roczniaka. Budowanie rozwinie wyobraźnię, ale również będzie doskonałym ćwiczeniem motoryki małej Twojego malucha! Klocki Tarnawa są wyjątkowe, ponieważ od lat produkowane i malowane ręcznie w Polsce.

Tęczowy żółwik to pozycja, która zostanie z Wami na długo! Ciąganie go na sznurku to tylko jedna z niewielu możliwości, jakie daje. Jego skorupa to nic innego, jak drewniane łuki, które możesz wykorzystać do kreatywnej zabawy. Mogą być zjeżdżalnią dla samochodów, kołyską dla lalki lub niesamowitą budowlą. To bardzo uniwersalna zabawka, która pozwoli dziecku rozwinąć kreatywność.

Prezent dla 1,5-rocznego dziecka

Szukasz podarunku dla półtorarocznego chłopca lub dziewczynki? Wybraliśmy dla Ciebie 4 propozycje porządnych zabawek dla dzieci, które mają między 1 a 2 lata. 

Prezent na Dzień Dziecka dla 1,5-roczniaka

 1. Tarnawa - drewniana kaczka do pchania
 2. Klorofil - Leśna Szkoła
 3. Djeco - farby do malowania palcami
 4. Scratch - magnetyczne zwierzątka - Farma

18-miesięczny maluch zwykle opanował już samodzielne chodzenie, więc kaczka do pchania na kiju będzie idealnym towarzyszem letnich spacerów! Porządna, drewniana zabawka wytrzyma wiele. Możecie z nią chodzić po domu, ogródku lub zabrać na wędrówkę do parku.

Leśna Szkoła to domek zwierząt, w którym mogą się uczyć, bawić, a nawet jeść! Wesoła ekipa, czyli żółwik, szop i pani ptaszek zabiorą Cię do wyjątkowego świata leśnych stworzeń i zabawy, która pozwala odkrywać ten magiczny świat.

Twoje dziecko uwielbia się brudzić? A może potrzebuje nieco zachęty, żeby otworzyć się na tego typu doznania? Farby do malowania palcami od Djeco to okazja to artystycznego wyżycia się w bezpiecznych warunkach. Są nietoksyczne i łatwo zmywalne, więc zabawa z nimi to czysta frajda

Magnetyczne zwierzątka to kolejna zabawka, która będzie towarzyszyć wam przez długie lata. Estetycznie wykonane, drewniane elementy z magnesami tworzą urocze zwierzęta gospodarskie. W zestawie znajdziesz też kółeczka, które sprawiają, że zabawa jest jeszcze bardziej atrakcyjna .

Prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka

Poniżej pomysły na prezent dla 2 letniej dziewczynki i 2 letniego chłopca! Bo zabawki nie mają płci! Zobacz nasze propozycje na Dzień Dziecka 2023!

Prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka

 1. Plus-Plus - klocki BIG w walizce (70 szt.)
 2. Moluk - zabawka kreatywna muszelka Bilibo
 3. Smart Games - gra Króliczek
 4. Fat Brain Toys - sorter Fabryka Kształtów Shape Factory

2 latka to idealny wiek, aby rozpocząć swoją przygodę z klockami konstrukcyjnymi plus-plus. Elementy są duże i bezpieczne. Dobrze leżą w rączkach i nawet małe dzieci składają je z łatwością, ćwicząc przy tym małą motorykę. Walizka świetnie sprawdza się do przechowywania klocków i ułatwia zachowanie porządku po skończonej zabawie.

Muszelka Bilibo to wyjątkowa, kreatywna zabawka. Można się w niej bujać i kręcić. Wykorzystać do budowania torów przeszkód i innych zabaw. Może być kołyską lub pojemnikiem na zabawki. Sprawdzi się podczas zabawy na plaży i na śniegu.

Króliczek do gra logiczna dla najmłodszych. Uczy analitycznego myślenia i rozpoznawania takich pojęć jak wewnątrz, na zewnątrz, po lewej itp. Zabawa polega na odpowiednim ułożeniu drewnianych elementów i figurki króliczka, tak aby układ zgadzał się z obrazkiem z karty z zadaniem. To wcale nie jest proste! Taka gra zachęca 2-latka do koncentracji i logicznego myślenia.

Myślisz, że o sorterach powiedziano już wszystko? Fabryka Kształtów od Fat Brain Toys potrafi zaskoczyć! To sorter, w którym nie tylko należy dopasować kształt do otworu, ale również stworzyć otwór za pomocą przycisku. Konstrukcja zabawki sprawia, że zabawa jest jeszcze ciekawsza, ale i trudniejsza niż w przypadku tradycyjnych zabawek tego typu.

Zbliżający się 1 czerwca do dobry moment, aby podarować dziecku wartościowe i interesujące zabawki. Jeśli szukasz czegoś również dla dzieci w innym wieku, zobacz nasze pozostałe poradniki prezentowe:

Prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka

Prezent na Dzień Dziecka dla 3-, 4- i 5-latka