Prezent na Dzień Dziecka dla 3-, 4- i 5-latka

Prezent na Dzień Dziecka dla 3-, 4- i 5-latka

Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnego świętowania i radości. Pamiętaj więc, aby odpowiednio się przygotować! Wybierz z nami niespodziankę dla swojego brzdąca i podaruj mu wiele godzin wspaniałej zabawy!

Dzieci zasługują na to, abyśmy poświęcili im czas i uwagę, aby miały pełne szczęścia i miłości dnie. Dzień Dziecka to czas, aby przypomnieć sobie, jak ważne są dla nas dzieci i jak bardzo potrzebują naszej troski i wsparcia. To także idealny czas na zabawę, dostarczenie dzieciom emocji i pozytywnych wrażeń. Wspólna zabawa pozwala na przekazanie im wartości, np. szacunku dla innych ludzi, zasad dobrego wychowania oraz rozwijanie ich talentów i zainteresowań. Wszyscy powinniśmy pamiętać, że dzieciństwo jest cenniejsze niż złoto i warto je pielęgnować, aby nasze pociechy dorosły na zdrowe i radosne osoby. Co zatem wybrać na prezent dla swojego przedszkolaka? Zobacz nasze propozycje!

PS. Podzieliliśmy wpis na kategorie wiekowe, ale wszystkie te gry i zabawki sprawdzą się zarówno dla 3, 4 jak i 5-latka.

Pomysły na prezent dla dzieci w wieku 3 lat

Przed dokonaniem wyboru prezentu, istotne jest zrozumienie zainteresowań i umiejętności dziecka w wieku 3 lat. W tym okresie dzieci rozwijają swoje zdolności motoryczne, poznawcze, językowe oraz społeczne. Takie maluchy są ciekawe świata i chętnie eksplorują otaczającą je rzeczywistość. Ważne jest, aby prezent był odpowiedni dla ich umiejętności, bezpieczny i zachęcający do różnorodnych aktywności.

Prezent na dzień dziecka dla 3-latka

 1. Janod - magnetyczna układanka Magnetibook Świat Baśni
 2. Magna Tiles - klocki magnetyczne Classic (32 el.)
 3. BS Toys - gra rzutki na rzep Rekiny Shargets
 4. Fat Brain Toys - deska do balansowania, bujak Teeter Rocker

Magnetibooki od Janod są już niemal kultowe. Gwarantują świetną zabawę przez wiele godzin. Duży wybór układanek magnetycznych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ta z motywem znanych baśni to propozycja, która spodoba się każdemu!

Klocki magnetyczne w formie płytek to genialna zabawka dla trzylatka. Rozwijają kreatywność i pozwalają budować niesamowite konstrukcje. Zamek, tor dla samochodów a może domki dla dinozaurów? Dzieci potrafią mieć niesamowite pomysły na wykorzystanie klocków Magna Tiles!

Rekiny to bezpieczne rzutki dla dzieci. Można nimi grać w domu. Dzieciaki je uwielbiają! Wystarczy ustawić drewniane plansze i można je karmić materiałowymi rybkami. Skupienie i celność, a nawet nauka liczenia w pakiecie! Do tego mnóstwo frajdy dla całej rodziny

Teeter Rocker to wyjątkowy bujak marki Fat Brain Toys. Jest dobrym prezentem dla ruchliwego 3-latka. Ta deska do balansowania pomaga ćwiczyć zmysł równowagi i rozwija umiejętności motoryczne. Dzięki przyssawkom Teeter Rocker (znana dawniej jako Teeter Popper) jest bardziej stabilna i dostarcza jeszcze ciekawszych wrażeń.

Edukacyjne prezenty dla 4-latka na Dzień Dziecka

Dla 4 letniej dziewczynki lub chłopca także pomożemy wybrać Ci kreatywny prezent. Poniższa lista to gotowe pomysły na wartościowe i edukacyjne zabawki. Nie musisz dłużej poszukiwać i przeglądać sklepów z tysiącami produktów. 

Prezent na Dzień Dziecka dla 4-latka

 1. Magna Tiles - klocki magnetyczne Zwierzęta Dżungli
 2. Smart Games - gra Jaś i Magiczna Fasola
 3. Scratch - latarka-projektor
 4. Fat Brain Toys - przyssawki Squigz - zestaw deluxe (44 szt.)

Macie już klocki magnetyczne? Bez względu na odpowiedź, zestaw Magna Tiles ze zwierzątkami to świetny pomysł na prezent dla 4 latka. Hipopotam, tygrys, leniwiec, lampart i aligator ożywią każdą zabawę. Możesz zbudować im schronienie, wybieg, a może jeszcze coś innego? Chętnie zobaczymy Wasze pomysły!

Jaś i Magiczna Fasola to wyjątkowa gra planszowa od Smart Games. Układnie klocków na przestrzennej konstrukcji wymaga logicznego myślenia i umiejętności planowania. Tego typu łamigłówki to najlepsze zabawki edukacyjne dla Twojego dziecka.

Rzutnik wyświetlający obrazy z bajek na ścianie to wspomnienie wielu z nas. Teraz możesz podarować swojemu dziecku kompaktową wersję tej zabawki. Latarka, która posiada w zestawie klisze, pozwoli stworzyć Wam magiczny klimat do opowiadania ciekawych historii o kosmosie!

Przyssawki Squigz to kolejne nieoczywiste klocki. Silikonowe elementy o różnych kolorach i kształtach można łączyć ze sobą lub przyklejać do gładkich powierzchni takich jak okna, meble lub podłoga.  Doskonale rozwijają wyobraźnię i zachęcają do tworzenia niesamowitych, trójwymiarowych konstrukcji.

Zabawki na prezent dla 5-latka

Czym obdarować 5 latka na Dzień Dziecka? Jeśli szukasz mądrych zabawek dla dzieci w tym wieku, to jesteś w dobrym miejscu! Rozwijające spostrzegawczość i kreatywność dziecka, najlepsze pomysły na zabawy i upominki!

Pomysł na prezent na Dzień Dziecka dla 5-latka

 1. Smart Games - gra Kolorowy Kod
 2. Janod - gra zręcznościowa Akrobaci
 3. Scratch - kolorowy latawiec - konik morski
 4. Plus-Plus - klocki Mini w podróżnej walizce na suwak (100 szt.)

Kolorowy Kod to jednoosobowa gra logiczna od Smart Games idealna na prezent dla 5-latka i 5-latki. Aż 100 zadań o różnym poziomie trudności pozwalają dziecku powoli wspinać się na kolejne etapy wymagające logicznego myślenia.s

Lubicie grać w gry planszowe? Akrobaci to ciekawa propozycja zarówno dla 5 latka jak i jego rodziców. Budowanie wieży z pomocą drewnianych figurek akrobatów wymaga zręczności i strategicznego myślenia. Jak wysoka będzie wasza budowla?

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Tradycyjny latawiec to obowiązkowa pozycja w każdym domu! Puszczanie latawca to świetna okazja do wspólnej rodzinnej zabawy, a przecież najpiękniejsze co możemy podarować to nasz czas!

Lato to sezon na wakacyjne wyjazdy. Podróżna walizka na suwak to idealne rozwiązanie na ten czas. 100 klocków plus-plus mini to poręczny zestaw, który możesz mieć zawsze przy sobie. W samolocie, w pociągu czy samochodzie sprawi, że podróż upłynie zdecydowanie szybciej.

Szukasz prezentów dla dzieci w innym wieku? Zajrzyj do tych artykułów:

Prezent na Dzień Dziecka dla 1-2 latka

Prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka