Co robić z dzieckiem w domu? Pomysły na zabawy z dziećmi. - JasieBasie.pl

Co robić z dzieckiem w domu? Pomysły na zabawy z dziećmi.

Aż 5 gotowych pomysłów na zabawę z dziećmi. Sprawdź je wszystkie i osobiście zdecyduj, czym zaskoczysz swoją pociechę tym razem!

Weekend, dłuższa przerwa od szkoły lub przedszkola albo po prostu - leniwe popołudnie, podczas którego Twój maluch narzeka na brak zajęć? Już dawno znudziły mu się jego "stare" zabawki i czeka, aż wymyślisz dla niego inną, bardziej angażującą rozrywkę?

Jeśli i Tobie przytrafiło się stanąć przed takim wyzwaniem - mamy dobre wieści. Specjalnie na tę okoliczność przygotowaliśmy aż 5 gotowych pomysłów na zabawę z dziećmi. Sprawdź je wszystkie i osobiście zdecyduj, czym zaskoczysz swoją pociechę tym razem!

  1. Pokaż, jak dzieci bawiły się za Twoich czasów
  2. Zorganizuj domowe zawody
  3. Pobawcie się w projektantów i zbudujcie coś... spektakularnego!
  4. Sprawdź, czy w Twoim dziecku nie iskrzy się gen małego naukowca
  5. Zorganizuj prawdziwe kino – prosto w Twoim domu

1. Pokaż, jak dzieci bawiły się za Twoich czasów

Klasyczny berek, zabawa w chowanego, rysowanie i malowanie, a do tego kółko i krzyżyk, ciepło zimno, gra w statki, a nawet kalambury, warcaby, gry karciane oraz państwa i miasta. To zdecydowanie czołówka zabaw, które jeszcze kilkanaście lat temu cieszyły się największą popularnością. Sprawdź, czy Twoje dziecko pokocha je tak samo, jak i Ty 😊!

2. Zorganizuj domowe zawody

Jeżeli czujesz, że w Twoim domu rośnie mały sportowiec – postaw na zabawę w formie zdrowej rywalizacji. Konkurencje, w których możecie się zmierzyć, to między innymi:

  • Wyścigi na domowym torze przeszkód, który wykonacie z mebli, poduszek, zabawek i wszystkiego, co tylko wpadnie Wam w ręce.
  • Sprawdzian celności za pomocą kręgli, rzutek, czy klasycznej piłki do kosza.
  • Test wytrzymałości i zwinności, czyli kto odbije piłkę, balkon lub inny przedmiot jak najwięcej razy, zanim ten upadnie na podłogę.

3. Pobawcie się w projektantów i zbudujcie coś... spektakularnego!

Domek, wieża, most – to tylko kilka przykładów budowli, które możecie wznieść w swoim własnym domu. Pamiętaj, że konstrukcja może powstać z klocków, kartonów, poduszek, innych zabawek albo po prostu tego, co akurat będziecie mieć pod ręką. Liczy się tylko kreatywność i dobra zabawa 😊!

4. Sprawdź, czy w Twoim dziecku nie iskrzy się gen małego naukowca

Jeżeli tak jest - doskonałym pomysłem na wspólną zabawę mogą okazać się domowe eksperymenty. Sadzenie roślinek, budowa wulkanu, czy też operacje z jajkami w roli głównej. To tylko kilka ciekawych pomysłów, które rozbudzą ciekawość i być może przerodzą się w pełnoprawne hobby.

5. Zorganizuj prawdziwe kino – prosto w Twoim domu

Wybierz film (albo bajkę), naszykuj popcorn, napoje (koniecznie ze słomkami!), zgaś światło i rozpocznij seans. Oczywiście, nie zapomnij o przygotowaniu wygodnych foteli (lub kanapy). Film możesz wyświetlać tradycyjnie – za pomocą telewizora. A jeśli dysponujesz projektorem – z pewnością nie odmówisz sobie (i dziecku!) przyjemności wyświetlania seansu na ścianie lub specjalnie przygotowanym ekranie 😉.

Domowe zabawy dla dzieci – o czym warto pamiętać?

Żadna zabawka, którą Twoje dziecko bawi się w pojedynkę, nie zastąpi czasu z bliskimi - zarówno rodzicami, jak i rodzeństwem. Pielęgnuj te chwile spędzane razem, zanim będzie zbyt duże, aby zaprzątać sobie głowę taką formą rozrywki. To z pewnością zaowocuje nie tylko lepszym rozwojem Twojej pociechy, ale przede wszystkim zbuduje i wzmocni Wasze relacje – na długie lata.

Jeszcze więcej pomysłów na zabawę w domu i nie tylko?

Jeżeli przytoczone powyżej przykłady to dla Ciebie nadal za mało - pamiętaj, że w sklepie z zabawkami JasieBasie.pl czeka na Ciebie mnóstwo gotowych produktów. Zajrzyj do nas już teraz, aby wybrać zabawki dla dzieci w każdym wieku.