Najlepszy plac zabaw w okolicy Warszawy - JasieBasie.pl

Najlepszy plac zabaw w okolicy Warszawy

Znudził Wam się osiedlowy plac zabaw? Mieszkacie w Warszawie lub jej okolicy? Zobacz najlepszy plac, a w zasadzie cały park rozrywki dla dzieci!

Co robić z dzieckiem w upał? Czytasz Najlepszy plac zabaw w okolicy Warszawy 3 min. Kolejny Ćwiczenia na koncentrację dla dzieci

Dzieci kochają place zabaw. Szczególnie latem jest to dobre miejsce do aktywnego spędzenia czasu dla najmłodszych. Jeśli szukacie nowego, w którym można bawić się godzinami, przychodzimy z pomocą! Jest to darmowy plac zabaw w parku miejskim w Pruszkowie. Atrakcji jest tak dużo, że niejedno biletowane miejsce daje mniej radości niż ten ogólnodostępny raj dla dzieci. Zwiedziliśmy uznawane za najlepsze place zabaw w Warszawie i naszym zdaniem ten, nie ma konkurencji! 

Plac zabaw w parku miejskim w Pruszkowie

Najlepszy plac zabaw w okolicy Warszawy znajduje się w parku im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. Jedynie 18 km od centrum stolicy możecie trafić do dziecięcego raju. Nowoczesny, rozbudowany plac został otwarty w 2021. Początkowo rodzice narzekali na brak toalet, ale na szczęście ten problem został już rozwiązany. Szczególnie w słoneczne weekendy ludzi jest dość dużo, ale w ogóle mnie to nie dziwi. To po prostu bardzo dobre miejsce. 

Plac zabaw podzielony jest na 2 części. Pierwsza przeznaczona jest dla młodszych dzieci, druga dla starszaków. Obie są spore i oferują ogrom rozrywek. Na terenie parku znajduje się również plenerowa siłownia dla dzieci oraz piaskownica. 

W pierwszej części znajdziecie strażacki plac zabaw oraz taki z motywem dżungli. Dla najmłodszych odpowiedni będzie ten żółto-zielony. Ilość zjeżdżalni i wejść, przyprawić może o zawrót głowy. W środku konstrukcji dzieci mogą również spędzić trochę czasu, ponieważ czekają na nie tam dodatkowe atrakcje: tablice manipulacyjne, a nawet instrumenty.

Plac zabaw w parku miejskim w Pruszkowie

Nasza ulubiona część to wóz strażacki wraz z remizą. Chłopcy bawią się w strażaków, wchodzą na wieżę oraz szaleją na zjeżdżalniach. Po prostu raj. 

Strażacki plac zabaw w Pruszkowie

Na tym placu znajdziecie także karuzele i ciekawe huśtawki, a nawet rowerki stacjonarne dla dzieci z tablicą wyścigową. 

W drugiej części parku są konstrukcje w kształcie ślimaków, rycerskie wieże oraz piaskownica, chociaż to słowo nie do końca oddaje ilość atrakcji. Rycerski plac zabaw to miejsce dla starszych dzieci. Chociaż wysokość i trudność konstrukcji również tutaj jest zróżnicowana. 

Plac zabaw w parku miejskim w Pruszkowie

Teren piaskowy to nie tylko piaskownica, ale również metalowe koparki, które są najchętniej rozchwytywane. Są jednak dość ciężkie i lepiej sprawdzają się dla większych dzieci. Maluchy nie dają rady ich dźwigać.

Dlaczego warto chodzić z dziećmi na place zabaw?

Place zabaw to doskonałe miejsce nie tylko do zabawy, ale i do rozwoju naszych małych ludzi. Nie tylko fizycznego. To także możliwość poznawania innych dzieci i budowania kompetencji społecznych.

Motoryka mała, motoryka duża oraz integracja sensoryczna naturalnie kształtują się w trakcie zabawy, a plac zabaw jest do tego idealnym miejscem.

Jakie korzyści płyną dla dziecka z zabawy na placu zabaw?

  1. Ćwiczenie równowagi i koordynacji ruchów
  2. Budowa mięśni
  3. Poznawanie swoich możliwości, nabieranie odwagi
  4. Nauka orientacji w przestrzeni
  5. Rozwój sensoryczny
  6. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności
  7. Umiejętność nawiązywania relacji z innymi dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów