Gry halloweenowe - JasieBasie.pl

Gry halloweenowe

Cukierek albo psikus? Halloweenowy wieczór może być świetną zabawą dla dzieci i dorosłych. Zobacz nasze propozycje jak spędzić ten wyjątkowy czas w rodzinnym gronie.

Jeśli lubicie się bawić i celebrować z rodziną oraz przyjaciółmi, Halloween jest doskonałą okazją do wspólnej zabawy. To wyjątkowe święto, wypada zawsze 31 października — w tym roku będzie to poniedziałek. Ostatni weekend października będzie więc idealnym terminem na imprezę halloweenową.

Kostiumy na halloween

W Halloween nie tylko dzieci przebierają się chętnie. Na tę wyjątkową noc warto przygotować sobie upiorne lub śmieszne przebranie. Jeśli jednak tego nie zrobiliście nic straconego! Wystarczy tylko kilka rolek papieru toaletowego i mumia gotowa! Efekt upiora lub wampira można osiągnąć również po prostu odpowiednim makijażem. Także strój wiedźmy można wyczarować fryzurą i z ubrań, które zwykle znajdziemy w domu.

Wspólne gotowanie

Gotowanie może być również świetną zabawą! Przygotowywanie upiornych przekąsek i dekorowanie ciastek w tematyce halloween to dobry wstęp do wspólnej imprezy. Wystarczy ketchup i odrobina kreatywności, aby stworzyć przerażające zapiekanki lub babeczki. Odpowiednia dekoracja i każde danie może być halloweenowym przysmakiem. Nie zapomnijcie o dyni! Z tego warzywa można zrobić nie tylko lampion, ale również pyszną zupę lub deser.

Halloweenowa gra dla dzieci i nie tylko

Cukierek albo psikus, a może raczej cukierek lub wyzwanie. W nadmuchanych balonach ukryjcie karteczki z napisem "cukierek" lub opisanym zadaniem dla uczestnika. Gracze przebijają po kolei balony i wygrywają słodki upominek lub zadanie do wykonania!

Grą, która sprawdza się w każdych okolicznościach, są kalambury. Rysowaniu lub pokazywaniu hasła zwykle towarzyszy sporo śmiechu. Kategoria horrory w ten wieczór obowiązkowa! 

Najlepsze gry na halloween to te w odpowiednim klimacie. Motyw duchów sprawdzi się idealnie. Łowcy duchów to gra dla 5 latka, przy której równie dobrze mogą bawić się starsi gracze. Podświetlenie sprytnych duszków może być nie lada wyzwaniem!

Kolejną nieco mroczną propozycją są Tajemnice Świątyni. Łamigłówka, w której zadaniem gracza jest wyprowadzić poszukiwacza przygód ze świątyni. To nie takie proste, ponieważ w ruchomym labiryncie czyha sporo niebezpieczeństw.

Klimatyczny wieczór

Halloween nie może się również obyć bez opowiadania mrocznych historii! Aby były jeszcze ciekawsze, możecie zgasić światło i zilustrować je z pomocą latarki-projektora. A może mały konkurs na najciekawszą straszną opowieść? Światło latarki można wykorzystać także do urządzenia teatru cieniu. Kto potrafi zrobić dłońmi zajączka lub nietoperza? Dobrym miejscem na rozmowy o potworach i zombie będzie namiot zrobiony z krzeseł i koca. Dzieciaki uwielbiają taką bazę i bawią się w niej zawsze doskonale.

Halloween może być nocą pełną szaleństwa lub spokojnym wieczorem w domowym zaciszu. Każdy sposób jest dobry!