Co zabrać na wiosenny spacer z dzieckiem?

Co zabrać na wiosenny spacer z dzieckiem?

Coraz cieplejsza pogoda zachęca to spacerów w poszukiwaniu wiosny. Wszyscy rodzice wiedzą jednak, że każde wyjście z dzieckiem to wyzwanie, do którego należy się odpowiednio przygotować.
Co robić w majówkę 2023 z dziećmi? Czytasz Co zabrać na wiosenny spacer z dzieckiem? 4 min. Kolejny Nowości kwietnia 2023!

Spacer z dzieckiem to idealna okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, aktywnego wypoczynku i wzmocnienia więzi rodzinnych. W tym artykule podpowiemy, co warto zabrać na wiosenny spacer z dzieckiem, aby był on przyjemny i komfortowy dla wszystkich. 

Wiosenny niezbędnik na spacer z niemowlakiem w wózku

Spacer i jego trasa powinny być dostosowane do wieku naszych pociech. Jeśli wybieramy się na spacer z wózkiem, warto przemyśleć trasę tak, aby poruszać się po ścieżkach dostosowanych do naszego pojazdu. Dobrą alternatywą dla wózka jest nosidło lub chusta, jednak przy dłuższych spacerach dźwiganie dziecka może być wyzwaniem. Wygodny wózek daje nam też możliwość spakowania najpotrzebniejszych rzeczy do kosza, który zwykle znajduje się pod siedziskiem lub torby zawieszonej na ramie. 

Co zabrać na spacer z niemowlakiem?

  • woda i przekąski 
  • krem z filtrem przeciwsłonecznym
  • nakrycie głowy odpowiednie do pogody
  • mokre chusteczki i zapasowa pieluszka
  • moskitiera do wózka lub spray na komary i owady
  • zabawki do wózka
  • dodatkowe ubranko

Pamiętajmy, że wiosną i latem niezwykle ważne jest odpowiednie nawodnienie oraz ochrona przed słońcem. W słoneczne dni niezwykle ważna jest czapeczka, która ochroni głowę naszego maluszka. Zadbajmy również o siebie! Drodzy rodzice, zapakujcie nie tylko bidon niekapek dziecka, ale również butelkę z wodą dla siebie.  

Spacer z małym dzieckiem, które samodzielnie chodzi

Wybierając się na wiosenny spacer, z dzieckiem, które niedawno nauczyło się chodzić, dobrze jest zabrać ze sobą zabawkę do pchania lub ciągnięcia. Piesek na kiju lub drewniana kaczka zachęcą 1,5-rocznego  malucha do maszerowania w wyznaczonym kierunku. Nawet jeśli wasz spacer nie będzie zbyt długi, warto zaopatrzyć się w chusteczki i żel antybakteryjny. Takie dzieci kochają się ubrudzić, a aktywność na świeżym powietrzu jest doskonałą do tego okazją. 

Zabawki do pchania dla dzieci Zabawki do pchania i ciągnięcia

O czym warto pamiętać wychodząc ze starszym dzieckiem

Wychodząc z klikulatkiem musimy pamiętać o dobrym nastawieniu. Tak jak i w przypadku mniejszych dzieci, dobrze jest mieć przy sobie coś do picia i jedzenia, zarówno dla rodziców jak i naszych pociech. Przyda się także ochrona przed promieniami słonecznymi, ponieważ pierwsze wiosenne słońce, również potrafi przypiec zbyt mocno. 

Starszym dzieciom, również na spacer warto wziąć zabawki i akcesoria. To zachęci marudną młodzież do aktywności na świeżym powietrzu, gdy pogoda sprzyja. Świetnie na takie wyjście sprawdzi się latawiec lub paletki do gry, np. w Letni tenis. 

Djeco - kolorowy latawiec - RakietaDjeco - kolorowy latawiec - Rakieta

FAQ

1. Czy warto zabierać ze sobą wózek spacerowy na krótki spacer?

Odpowiedź zależy od wieku i umiejętności dziecka. Wózek spacerowy może być dobrym wyborem nawet na krótki spacer, zwłaszcza jeśli nasze dziecko szybko się męczy.

2. Czy zabawki są potrzebne na spacerze?

Zabawki mogą być pomocne w utrzymaniu zainteresowania dziecka podczas spaceru, ale nie są konieczne.

3. Jak ubrać dziecko na wiosenny spacer?

Przede wszystkim należy odpowiednio ubrać do pogody. Pamiętajmy, że maluchy siedzące w wózku powinny mieć jedną warstwę więcej niż my, dorośli. W chłodniejsze dni dla najmłodszych może przydać się także kocyk. Starsze dzieci, które chodzą samodzielnie, możemy ubrać tak samo jak siebie.

4. Co zabrać do jedzenia i picia wybierając się z dzieckiem na spacer?

Do picia zawsze najlepsza jest po prostu woda. Pijąc czystą wodę, budujemy w dziecku zdrowy i pozytywny nawyk. Jako przekąski możemy zabrać owoce świeże lub suszone, zdrowe ciasteczka, domowe placki, a także jogurt lub mus w tubce. 

5. Czy można wyjść na spacer w deszczu?

Na deszczowy wiosenny spacer warto się odpowiednio przygotować. Niezbędny będzie płaszcz lub kurtka przeciwdeszczowa oraz kalosze. Przydać się może także parasolka. Jeśli nasz brzdąc korzysta nadal z wózka, pamiętajmy zabrać pokrowiec na wózek.

Spacerować warto niezależnie od pogody i okoliczności. Przebywanie na świeżym powietrzu wspiera odporność i rozwój dziecka w wielu obszarach. Bieganie, skakanie i wspinanie się to najlepsze ćwiczenia na motorykę dużą. Ponieważ wiosenna pogoda jest zmienna, warto się odpowiednio przygotować i ruszyć na poszukiwanie przygód!