Nowości marca 2023 - Magna Tiles w JasieBasie!

Nowości marca 2023 - Magna Tiles w JasieBasie!

Wyglądając za oknem wiosny przychodzimy do Was ze świetnymi nowinami! Magna Tiles dołącza do grona marek dostępnych w JasieBasie!

Wszystkie produkty do naszego sklepu wybieramy niezwykle starannie. Jesteśmy rodzicami i chcemy, aby wszystkie dzieci mogły bawić się rozwijającymi i bezpiecznymi zabawkami. Klocki magnetyczne goszczą już w naszym w domu jakiś czas i chłopcy niezmiennie chętnie po nie sięgają. Dlatego też zapadała decyzja, że musimy je dla Was sprawdzić do JasieBasie!

Dlaczego Magna Tiles?

Po pierwsze bezpieczeństwo

Najważniejszym kryterium podczas wyboru marki klocków magnetycznych dla dzieci było bezpieczeństwo. Jest to również wartość, na którą szczególną uwagę zwraca firma Magna Tiles. Te klocki wykonywane są bezpiecznego plastiku, nie zawierają BPA, PVC, ftalanów, lateksu ani materiałów toksycznych. Przechodzą również rygorystyczne testy wytrzymałościowe. Magna-Tiles® posiadają certyfikaty EN71, ASTM i CPSIA.

Kolorowe płytki mają specjalną strukturę. Wzmocnione są szkieletem, dzięki któremu zyskują niesamowitą odporność nawet podczas upadku z wysokości lub pod ciężarem. Jak wiemy, w zabawie wszystko się może zdarzyć ;) We wnętrzu elementów umieszczone zostały wysokiej jakości magnesy neodymowe, które zapewniają doskonałą przyczepność klocków do siebie nawzajem. Całość połączona została techniką wykorzystującą ultradźwięki (sonic-welding). Dodatkowym wzmocnieniem są nity na rogach klocków. Wszystko to, sprawia, że klocki Magna Tiles są bardzo trwałe i bezpieczne. Posłużą przez lata jako kreatywna zabawka.

Do budowania z nich nie potrzebujesz małych kulek ani innych dodatkowych elementów. Wybierasz swój wymarzony zestaw i możesz konstruować! Jednak pamiętaj: Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3. roku życia.

Po drugie rozwój

Do znudzenia powtarzamy, że nauka przez zabawę to najlepsza nauka. Klocki Magna-Tiles projektowane są w duchu STEAM. Co to oznacza? STEAM to podejście do uczenia się, które wykorzystuje naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Magna Tiles są od lat z powodzeniem wykorzystywane w szkołach i przedszkolach na całym świecie. To wartościowa i ciekawa zabawka, którą można wykorzystać na wiele sposobów podczas zajęć edukacyjnych. Jakie korzyści niesie ze sobą zabawa tymi klockami magnetycznymi?

  • Rozwija motorykę małą i koordynację ręka-oko.
  • Pobudza do kreatywnego i twórczego myślenia.
  • Stymuluje ciekawość poznawczą.
  • Wspiera rozwój matematyczny.
  • Podczas zabawy w grupie buduje umiejętności współpracy
  • Uczy radzenia sobie z emocjami, ponieważ zawsze może się zdarzyć, że świeżo zbudowana konstrukcja runie przez jeden zły gest.

Po trzecie kreatywna zabawa

Magna Tiles to świetna zabawa dla całej rodziny. Klockami można bawić się w pojedynkę, ale również w grupie z rówieśnikami lub rodziną. Układanie to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu. Podczas budowania konstrukcji dobrze bawią się zarówno dzieci, jak i nieco starsi - młodzi duchem.

Wybór różnorodnych zestawów z takimi dodatkami jak np. zwierzęta, sprawia, że zabawa może być jeszcze bardziej atrakcyjna. Oprócz klasycznych zestawów w naszym sklepie dostępne są zestawy: Leśne Zwierzęta, Zwierzęta Dżungli, Zwierzęta Safari, House oraz pełen blasku zestaw Stardust. Warte uwagi są także zestawy dodatkowe takie jak zestaw Cars, który zawiera 2 magnetyczne podwozia.

Skąd przybyły do nas klocki magnetyczne Magna Tiles?

Magna Tiles to oryginalne klocki magnetyczne. To popularniejsza marka tego typu produktów w Stanach Zjednoczonych. Jaka jest jej historia? W 1996 r. Rudy Valenta zachwycił się magnetycznymi płytkami używanymi przez dzieci w japońskich szkołach. Kwadraty, trójkąty i inne kształty wykorzystywane były na lekcjach geometrii. Rudy zauważył, że to świetny pomysł na zabawkę, ponieważ uczniowie wyjątkowo chętnie z nich korzystali. Zakupił prawa do tych oryginalnych klocków i w 1997 roku wprowadził je na rynek USA pod nazwą Magna-Tiles.

Początkowo Rudy sprzedawał swoje zabawki w szkołach, zarówno wśród nauczycieli, jak i rodziców. Dziś klocki magnetyczne Magna-Tiles znane są na całym świecie, a ich oferta stale się rozwija!