Jaki prezent od Zajączka Wielkanocnego dla dziecka? 2023

Jaki prezent od Zajączka Wielkanocnego dla dziecka?

Święta Wielkanocne to czas, w którym Zajączek Wielkanocny sprawia dzieciom niespodzianki i przynosi prezenty. Aby ułatwić Wam wybór prezentu dla dziecka od Zajączka, przygotowaliśmy ten krótki poradnik.

Za oknem coraz więcej słońca (oby!), co raz więcej spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, a już niedługo kolejna okazja, aby wspólnie zasiąść przy stole z najbliższymi - Wielkanoc. Takim radosnym chwilom zazwyczaj towarzyszy również wręczanie prezentów - tradycja bliska szczególnie najmłodszym członkom rodziny. Zając Wielkanocny nie jest aż tak popularny, jak Święty Mikołaj, ale również lubi wręczać prezenty!

Czasem zajączek daje je za pośrednictwem rodziców lub dziadków, a bywa, że sprytnie chowa w różnych częściach domu lub ogrodu.

  1. Co od Zajączka dla niemowlaka?
  2. Pomysł na prezent Wielkanocny dla małego dziecka.
  3. Prezenty na Wielkanoc dla dzieci w wieku przedszkolnym.
  4. Czym obdarować dziecko w wieku szkolnym?

Co od Zajączka dla niemowlaka?

Lucy Darling - zestaw gryzaków TęczaLucy Darling - zestaw gryzaków Tęcza

Dla najmłodszych dzieci zawsze dobrym pomysłem na prezent są gryzaki. To często pierwsze zabawki dla najmłodszych dzieci, a równocześnie praktyczne akcesoria, które pomogą ulżyć w trakcie ząbkowania.

Silikonowe gryzaki od Lucy Darlingto idealny pomysł na wielkanocny upominek dla niemowlaka. Każdy zestaw składa się z dwóch, starannie zaprojektowanych zabawek, które mają za zadanie łagodzić dyskomfort malucha oraz stymulować sensorycznie. Różnorodne struktury, wypustki oraz ciekawe kolory przyciągają i skupiają uwagę dziecka na tym wyjątkowym przedmiocie. Gryzaki są zapakowane w urocze pudełka, dzięki czemu idealnie nadają się na prezent na różne okazje - również jako prezent na Zajączka dla chłopca lub dziewczynki.

Pomysł na prezent Wielkanocny dla małego dziecka.

Co dla rocznego dziecka może przynieść Wielkanocny Zajączek?

Fat Brain Toys - sorter kostka InnyBinFat Brain Toys - sorter kostka InnyBin

Sorter kostka InnyBin to świetny upominek na każdą okazję. To również idealny prezent na zajączka. Zabawka od Fat Brain Toys już od pewnego czasu zdobywa serca dzieci i rodziców na całym świecie. Elastyczne gumki, przez które dziecko może wkładać kolorowe klocki, są doskonałym wyzwaniem dla roczniaka. Taki sorter to idealny prezent, który możesz podarować swojemu dziecku, wnuczkowi lub innemu bliskiemu maluchowi. Wielkanocny Zając z kostką InnyBin sprawi, że w tym roku dzień dziecka będzie już w kwietniu! 😄

Jakie prezenty przypadną do gustu 2-latkowi?

Klorofil - Leśna SzkołaKlorofil - Leśna Szkoła

Jako Wielkanocny prezent dla 2 latka proponujemy Leśną Szkołę z serii Klorofil. Magiczny Las zaczaruje malucha, a figurki zwierząt szybko zaprzyjaźnią się z małym człowiekiem. W zestawie oprócz domku-szkoły znajdują się zwierzątka, plecaki, a nawet rowerek i fotele. Pięknie wykonana zabawka daje ogrom radości i nieskończenie dużo możliwości tworzenia historii i przygód mieszkańców świata Klorofilu. Taki pomysł na upominek wielkanocny może być początkiem pięknej przygody z zabawkami tej serii.

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Fat Brain Toys - gra memory Kurnik Peek-A-Doodle DooFat Brain Toys - gra memory Kurnik Peek-A-Doodle Doo

Przedszkolaki już często pamiętają, że Zając przynosi prezenty na Wielkanoc. Dlatego też miło jest podarować swoim bliskim dzieciaczkom trochę radości. Świetnym pomysłem na taki upominek jest gra memory Kurnik od Fat Brain Toys. Zabawne kurczaczki ukrywają jajka, a waszym zadaniem jest je wszystkie pozbierać do swojego koszyczka. Tylko pamiętaj! Jeśli trafisz na puste gniazdo, Twoja pisanka może pęknąć! Szukanie jajek wcale nie jest proste, gdy zostaje ich już niewiele na planszy. Wygrywa gracz, który na koniec gry ma własne kolorowe jajko w najlepszym stanie.

Czym obdarować dziecko w wieku szkolnym?

Djeco - kolorowy latawiec - RakietaDjeco - kolorowy latawiec - Rakieta

Prezent na zajączka dla dziecka 6- lub 7-letniego to często wyzwanie. Mamy dla Was propozycję, która jest dobrym podarunkiem niezależnie od wieku. upominek na Wielkanoc 2023, może być uniwersalną zabawką na cały letni sezon. Jeśli pogoda pozwala, dobrze jest odejść od stołu i skorzystać z rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu. W tym celu idealnie na Zajączka sprawdzi się latawiec. Ten od Djeco to tradycyjny kształt z nowoczesnym, kosmicznym wzorem.

Zwyczaj obdarowywania dzieci na Zajączka w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych przywędrował do nas prawdopodobnie z Niemiec. Tradycja wręczania takich prezentów nie w każdym województwie jest jeszcze praktykowana, ale uważamy, że każdy powód, aby wywołać uśmiech, jest dobry.

Święto Zmartwychwstania to dla katolików najbardziej radosny czas w roku. Warto więc zgodnie z tradycją, podarować bliskim najlepsze prezenty, które uczą, bawią i pozwalają rozwijać się dzieciom w każdym wieku.

A jeśli szukasz drobnych prezentów, które będą alternatywą dla czekoladowego jajka, zajrzyj do poprzedniego naszego wpisu o pomysłach na drobne upominki na zajączka. Ciekawe pomysły na prezenty, które kosztują tyle, co dobre słodycze!